Poznaj markę Cottover

Ekologiczną odzież biznesową.

Wear Your Statement

Cottover to szeroki zakres podstawowych ubrań najwyższej jakości. Odzież Cottover jest ekologiczna, wygodna, kolorowa i nowoczesna. Stale pracujemy nad podwyższeniem standardów na każdym etapie cyklu życia produktu.

Marka Cottover posiada liczne, prestiżowe certyfikaty oraz jest jedną z nielicznych marek odzieżowych na świecie, która kładzie tak ogromny nacisk na ekologię swoich produktów.

Cottover posiada takie znane i cenione certyfikaty jak GOTS, Fairtrade, Nordic Swan Label, ACCORD oraz inne. Opis certyfikatów marki Cottover są dostępne w sekcji Certyfikaty. Wybierając produkty marki Cottover oraz świadomie przyczyniasz się walki o zaprzestanie niszczenia środowiska naturalnego.

Ekologiczna odzież Cottover

Odzież, którą nosimy, ma wpływ zarówno na nasze środowisko i zdrowie, jak i warunki pracy ludzi pracujących w przemyśle włókienniczym na całym świecie. Cottover to marka ubrań posiadająca certyfikaty od największych organizacji działających na rzecz środowiska, poprawy warunków pracy (Fairtrade) oraz walki z ubóstwem. Konsumenci na całym świecie widząc oznaczenia ekologicznych organizacji wiedzą, że wybierając te produkty, ich negatywny wpływ na środowisko będzie minimalny. Jedyna bawełna, jaką wykorzystujemy do produkcji to bawełna organiczna. Bawełna organiczna oznacza, że była uprawiana w zgodzie z naturą. Harmonia z naturą to nie górnolotne słowa, to konkretne wytyczne międzynarodowych organizacji. Bawełna uprawiana jest powoli, bez udziału chemicznych nawozów tak, aby powstałe włókna były długie, gładkie i delikatne. Te trzy elementy powodują, że bawełna może być określona mianem organicznej:

1. Brak sztucznych środków przeciw insektom oraz pleśni. Wyłącznie ręczne wyrywanie chwastów.
2. Brak chemicznych nawozów.
3. Brak zmodyfikowanych genetycznie (GMO) upraw.

Nadzór w trakcie produkcji jest prowadzony na każdym etapie. Po każdym transporcie bawełny dochodzi do kontroli jakości, aby upewnić się, że produkt finalny jest naprawdę z bawełny organicznej. Odzież ekologiczna marki Cottover w każdym segmencie produkcyjnym, od surowych materiałów do gotowych ubrań zmaga się z wyzwaniami związanymi ze środowiskiem naturalnym i społeczną odpowiedzialnością. Bawełna jest wytwarzana bez szkodliwych pestycydów przez farmerów otrzymujących godziwe wynagrodzenie zgodnie z kryteriami Fairtrade.

Zminimalizowaliśmy użycie chemii w całym procesie produkcyjnym tak, że tylko wybrane barwniki i substancje chemiczne spełniające rygorystyczne obostrzenia Nordic Ecolabel są w nim wykorzystywane. Również regulacje Unii Europejskiej w kontekście warunków pracy muszą być przestrzegane przy pełnej transparentności naszych dostawców i dystrybutorów co jest rzadkością w branży tekstylnej. Ubrania są przetestowane także pod względem jakości. Produkując i wybierając ubrania wysokiej jakości przyczyniamy się wspólnie do obniżenia ilości wytwarzanych odpadów, ponieważ produkty słabej jakości szybko się zużywają po to, aby zastąpiły je kolejne słabej jakości rzeczy. Bądźmy wszyscy przykładem dla innych wybierając wyłącznie dobre produkty, które mają minimalny wpływ na środowisko.

Zapisz się do newslettera