Certyfikaty

Global Organic Textile Standard

Global Organic Textile Standard (GOTS) to renomowany, globalny certyfikat określający normy dla produkcji tkanin organicznych pod względem ekologii i społecznej odpowiedzialności. Certyfikat obejmuje nadzorem cały łańcuch dostaw, od produkcji aż do sprzedaży.

Celem standardu GOTS jest propagowanie ekologii w branży tekstylnej oraz dbanie o normy podczas całego procesu, od zbiorów surowców aż do umieszczania etykiet na gotowych produktach.

Certyfikat GOTS jest ceniony na największych rynkach światowych. Firma Texet Poland, aby dystrybuować certyfikowaną markę Cottover przechodzi coroczną kontrolę weryfikującą zgodność standardów GOTS.

OEKO-TEX

OEKO-TEX® Standard 100 to powszechnie znana i popularna norma zapewniająca użytkowników ubrań z etykietą OEKO-TEX o bezpieczności użytkowanych tkanin. Odzież certyfikowana OEKO-TEX została przebana pod względem braku szkodliwych substancji w materiałach.

Użytkownicy artykułów tekstylnych z oznaczeniem OEKO-TEX mogą być pewni, że każda nitka, guzik oraz reszta komponentów produktu została starannie przetestowana i nie zawiera materii, która mogłaby zaszkodzić.

Nordic Swan Label

Nordic Swan Ecolabel dokłada wszelkich starań, aby zmniejszyć szkodliwy wpływ na środowisko podczas produkcji i konsumpcji dóbr oraz ułatwić konsumentom i nabywcom skorzystanie z usług i zakupów ekologicznych.
Nordic Swan Ecolabel istnieje od 1989 roku dbając o restrykcyjne ekologiczne wymagania produkcyjne w każdej części cyklu życia produktu.

Clean Shipping Index

Clean Shipping Index to niezależna organizacja non-profit zrzeszająca dbające o środowisko firmy dostawcze oraz statki. Odpowiedzialne korzystanie z transportu morskiego pozwala znacząco wpłynąć na środowisko naturalne oraz na świadomość biznesu w szczególności opartego na imporcie i eksporcie towarów.

Accord on Fire and Building Safety w Bangladeszu

Accord to niezależne porozumienie marek i dostawców w kwestii bezpiecznego i sprawiedliwego traktowania pracowników fizycznych w branży tekstylnej w Bangladeszu.

Inicjatywa Accord powstała w trosce o ludzkie życie pracowników po katastrofalnym zawaleniu budynku Rana Plaza 24 kwietnia 2013 roku, gdzie zginęło ponad 1000 ludzi oraz wiele osób doznało poważnych urazów. Accord dba o standardy BHP, stan techniczny budynków oraz innych elementów pracy mogących zagrozić życiu lub zdrowiu pracowników.

Amfori

Amfori to przodująca globalna instytucja zrzeszająca ponad 2 400 sprzedawców, importerów, marek i organizacji z 40 krajów. Członkowie instytucji są firmami z różnych sektorów i różnej wielkości.

Naszą misją jest umożliwienie członkom organizacji korzystanie z nautralnych surowców, z globalnych przewoźników oraz zwiększanie dobrobytu ludzi jak najmniej szkodząc środowisku naturalnemu.

Textile Exchange

Textile Exchange to światowa organizacja non-profit ściśle współpracująca z innymi członkami tej organizacji w celu transformacji przemysłu na bardziej ekologiczny. Integralność, odpowiedzialność oraz dbanie o standardy w procesie zaopatrzenia to nasze główne założenia, które mają zadbać o wytwarzanie końcowych produktów z jak najmniejszą szkodliwością dla środowiska naturalnego.

Mistra Fashion Futura

Mistra Future Fashion to program badań branży modowej i tekstylnej w Szwecji mająca na celu stopniowe systemowe zmiany w procesie produkcyjnym tekstyliów. Zwiększenie świadomości oraz wnikliwa analiza branży modowej pozwoli w dłuższej perspektywie znacząco zniwelować szkodliwy wpływ na środowisko, nie tracąc konkurencyjności na rynku.

Fairtrade

Organizacja Fairtrade służy propagowaniu idei oraz standardów uczciwego handlu. Fairtrade wspiera niewielkich wytwórców i marginalizowanych producentów z biedniejszych krajów. Organizacja realizuje swoje założenia, budując świadomość oraz edukując firmy w kwestii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej konsumpcji.